"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

"CZYTAJ Z NAMI POD DRZEWAMI"

Akcję czytania poprzedziła reklama na stronie internetowej szkoły jak i plakaty. Czytanie najwięcej emocji wzbudziło u najmłodszych, którzy przynieśli dużo swoich ulubionych bajek. Przygotowali też opaski z bajkowymi postaciami, a także wyróżniali się strojami krasnoludków i smerfów oraz hasłem. Hasło naszej imprezy, oprócz hasła głównego to: "Czytaj z nami pod drzewami". Gimnazjaliści wybrali miejsce i przygotowali ogólny wystrój. Pod drzewami zachęcali młodszych uczniów do czytania prezentując książki, które przynieśli z domu. Przepiękna pogoda dopełniła całości. W czytaniu wzięło udział 200 osób. Koordynator akcji nl. bibliotekarz A. Cecuła. Dziekujemy nauczycielom za pomoc w organizacji.