Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W poniedziałek 2-go września, podobnie jak w placówkach oświatowych w całej Polsce, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020,

który poprzedzony został uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Strachocinie. Po eucharystii udaliśmy się do szkoły, gdzie uczniów, rodziców i nauczycieli serdecznie powitał gospodarz dyrektor p. Andrzej Cecuła, który po swoim przemówieniu oddał głos grupie artystów odpowiedzialnej za przygotowanie i uświetnienie tejże uroczystości. W pierwszej części uczniowie klasy III wierszami i piosenkami pożegnali wakacje, aby z radością i optymizmem powitać szkołę. Druga część akademii poświęcona została 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klasy VII - ej złożyli hołd wszystkim walczącym i poległym, chcąc w ten sposób wyrazić im swą pamięć i wdzięczność za to, że możemy cieszyć się wolnością. Uroczystość zakończyła się złożeniem życzeń zarówno uczniom, jak i nauczycielom.