SZKOLNY KONKURS „Niepodległa Ojczyzna” -wyniki

W listopadzie uczniowie klas 1-4 i 6-8 przystąpili do szkolnego konkursu „Niepodległa Ojczyzna”, związanego z kolejną, 102 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy popisali się nie tylko swoim talentem literackim i plastycznym, ale również pomysłowością i często nieszablonowym podejściem do tematu.

Wszystkim biorącym udział w konkursie należy się pochwała, że poświęcili swój czas, by choć chwilę pomyśleć o naszej Ojczyźnie i o Tych, którym zawdzięczamy wolność i własny kraj, którego przez ponad wiek nie było na mapach Europy i świata.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Najlepsze prace zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

- Grupa młodsza:

* praca plastyczna: Pocztówka upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę:

I miejsce – Jakub Wolanin, kl. II,

II miejsce – Gabriel Mogilany, kl. IV,

III miejsce – Agata Cięciwa, kl. I,

III miejsce – Patryk Borczyk – kl. II.

- Grupa starsza:

** praca plastyczna: Plakat nawiązujący do wydarzeń upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę– „Niepodległa Ojczyzna”:

I miejsce – Weronika Krupianik, kl. VIII,

II miejsce – Wiktoria Dąbrowska, kl. VIII,

III miejsce –Wiktoria Cecuła, kl. VIII,

III miejsce – Wiktoria Niemiec, kl. VIII,

** praca literacka: Wiersz o tematyce patriotycznej nawiązujący do Niepodległości Polski

I miejsce – Michał Wacławski, kl. VII,

II miejsce – Michalina Radwańska, kl. VIII,

III miejsce –Paulina Woźniak, kl. VIII.

Wszyscy niżej wymienieni uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział oraz ocenę z historii i języka polskiego:

Sara Michalska, Kafara Mateusz, Weronika Michalska, Judyta Hydzik, Julia Czopor, Natalia Hydzik, Wiktoria Cecuła (kl.6), Kacper Czopor, Oliwia Wojdyła, Wiktor Wolanin, Julia Gazdowicz, Jadwiga Witek, Kamila Woźniak, Filip Mogilany.