Dzień Otwarty w ZS3 w Sanoku

13 grudnia nasi ósmoklasiści wraz z wychowawcą wybrali się do Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku, gdzie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły oraz bogatą bazą dydaktyczną.

Na początku mieli okazję zobaczyć atrakcyjne pokazy chemiczne  m.in. z ciekłym azotem. Następnie odbyło się oprowadzenie i prezentacje  w  pracowniach robotyki i informatyki oraz  szkolnych warsztatach mechanicznych. Dużym  zainteresowaniem, głównie wśród chłopców cieszyły się takie kierunki jak technik informatyk i programista. Dzień otwarty był ciekawym doświadczenie, które powinno w jakimś  stopniu nakreślić uczniom perspektywę wyboru szkoły średniej.

P. Petryłka