„Talerz pełen zdrowia na 5+” oraz „Śniadanie Mistrzów” – spotkanie z paniami dietetyczkami.

W dniu 29 kwietnia 2024 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z specjalistkami w dziedzinie żywienia – p. Izabelą Pałys oraz p. Agnieszką Głaz – Żebracką, które na co dzień prowadzą Gabinet Dietetyczny „3 Kroki” w Sanoku.

W zajęciach z paniami dietetyczkami udział wzięli uczniowie z klas I-IV. W spotkaniu w ramach profilaktyki zdrowia, programu „Trzymaj formę” oraz programu SKO PKO BP zwrócono uwagę na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia, dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym oraz na zapobieganie uzależnieniom od słodyczy i niezdrowych napojów.

Uczniowie klas I oraz II dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie, aby dostarczało niezbędnej energii na początek dnia, a także co powinni zabierać ze sobą do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów powinni unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Uczniowie klas III oraz IV zapoznali się natomiast z „zdrowym” talerzem, czyli dowiedzieli się, co i w jakich proporcjach powinno znaleźć się na ich talerzu podczas spożywania obiadu. Panie dietetyczki zwróciły również uwagę, jak ważne jest łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu.

Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem brali udział w spotkaniu z paniami dietetyczkami i chętnie wypowiadali się na temat zasad prawidłowego odżywiania.

Składamy serdeczne podziękowania paniom dietetyczkom za interesujące wykłady, dyskusję oraz wiele cennych wskazówek na temat zdrowego stylu życia.